Başarı Öyküleri
Fuar ve Etkinlikler

Tekstil ve Konfeksiyon Ürünlerinde “Geri Çağırma” İlanları

Tekstil ve konfeksiyon ürünlerinin geri çağırma ilanları,

ülke genelinde dağıtımı yapılan, bir önceki ayın en yüksek tirajlı 10 gazetesinden 3’ünde ve ülke genelinde yayın yapan 2 televizyon kanalında, her birine en az 2 gün süreyle olmak üzere verilecek.

Tekstil ve konfeksiyon ürünlerinin geri çağırma ilanları, ülke genelinde dağıtımı yapılan, bir önceki ayın en yüksek tirajlı 10 gazetesinden 3’ünde ve ülke genelinde yayın yapan 2 televizyon kanalında, her birine en az 2 gün süreyle olmak üzere verilecek.

Ekonomi Bakanlığı tarafından “Bazı Tekstil ve Konfeksiyon Ürünlerinin Denetimine İlişkin Tebliğ’de (İthalat: 2013/15) Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ” Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, toplatılamadığı için imha edilemeyen veya düzeltilemeyen eşya, en son satışı yapan gerçek veya tüzel kişilerce ilan yoluyla geri çağrılacak.

Bu ilanlar, ülke genelinde dağıtımı yapılan ve Basın İlan Kurumu verilerine göre bir önceki ayın en yüksek tirajlı 10 gazetesinden 3’ünde ve ülke genelinde yayın yapan 2 televizyon kanalında, her birine en az 2 gün süreyle ve Ekonomi Bakanlığıİthalat Genel Müdürlüğünce belirlenen şekle ve içeriğe uygun olarak yapılacak.

İlan yükümlülüğü tamamlanan eşya için imha yükümlülüğü yerine getirilmiş sayılacak. – Ankara

Tekstil ve Konfeksiyon Ürünlerinde “Geri Çağırma” İlanları sitemize 19 Eylül 2013 tarihinde eklenmiş ve 106.773 kişi tarafından ziyaret edilmiş.

Yorumlar

İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz
İlgili Terimler :